FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
S-817A41ANB-CVET2U
  • Manufacturer: ABLIC Inc.
  • Product NO: S-817A41ANB-CVET2U
  • Package: SC-82A, SOT-343
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 4077
  • Bulk purchase price:
  • Description: Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 65mA SC-82AB
Parameters
Mfr ABLIC Inc.
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 10V
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.1V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 10mA
Current - Output 65mA
Protection Features Short Circuit
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Base Product Number S-817
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 65mA SC-82AB