FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
S-817A53APF-CVQTFG
  • Manufacturer: ABLIC Inc.
  • Product NO: S-817A53APF-CVQTFG
  • Package: 4-SMD, Flat Leads
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 5444
  • Bulk purchase price:
  • Description: Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 75mA SNT-4A
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 10V
Voltage - Output (Min/Fixed) 5.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 10mA
Current - Output 75mA
Protection Features Short Circuit
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, Flat Leads
Supplier Device Package SNT-4A
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 5,000
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 75mA SNT-4A