FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
S-817B19AY-Z2-U
  • Manufacturer: ABLIC Inc.
  • Product NO: S-817B19AY-Z2-U
  • Package: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 4791
  • Bulk purchase price:
  • Description: Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 20mA TO-92-3
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 10V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.9V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.99V @ 10mA
Current - Output 20mA
Protection Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Supplier Device Package TO-92-3
Base Product Number S-817
RoHS Status RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 2,000
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 20mA TO-92-3