Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
SI51210-B12250-GMR
  • Manufacturer: Skyworks Solutions Inc.
  • Product NO: SI51210-B12250-GMR
  • Package: 6-WFDFN
  • Stock: 1642
  • Bulk purchase price:
  • Description: Clock Generator IC 170MHz 1 6-WFDFN
Parameters
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Clock Generator
PLL Yes
Input Clock, Crystal
Output LVCMOS
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:2
Differential - Input:Output No/No
Frequency - Max 170MHz
Divider/Multiplier Yes/No
Voltage - Supply 2.25V ~ 2.75V, 2.97V ~ 3.63V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-WFDFN
Supplier Device Package 6-TDFN (1.2x1.4)
Clock Generator IC 170MHz 1 6-WFDFN