Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
SI5335D-B12251-GMR
  • Manufacturer: Skyworks Solutions Inc.
  • Product NO: SI5335D-B12251-GMR
  • Package: 24-VFQFN Exposed Pad
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 2088
  • Bulk purchase price:
  • Description: Clock Generator IC 200MHz 1 24-VFQFN Exposed Pad
Parameters
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Series MultiSynth™
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Clock Generator
PLL Yes with Bypass
Input CMOS, HSTL, SSTL, Clock, Crystal
Output CML, HCSL, HSTL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, SSTL
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:4
Differential - Input:Output Yes/Yes
Frequency - Max 200MHz
Divider/Multiplier Yes/No
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.98V, 2.25V ~ 2.75V, 2.97V ~ 3.63V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 24-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package 24-QFN (4x4)
Clock Generator IC 200MHz 1 24-VFQFN Exposed Pad