FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
SI5338B-B11987-GMR
  • Manufacturer: Skyworks Solutions Inc.
  • Product NO: SI5338B-B11987-GMR
  • Package: 24-VFQFN Exposed Pad
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 4585
  • Bulk purchase price:
  • Description: Ethernet, Fibre Channel, PCI Express (PCIe), Telecom Clock Generator IC 350MHz 1 Output 24-QFN (4x4)
Product Status Active
Digi-Key Programmable Not Verified
PLL Yes with Bypass
Main Purpose Ethernet, Fibre Channel, PCI Express (PCIe), Telecom
Input CML, CMOS, HCSL, HSCT, HSTL, LVDS, LVPECL, SSTL, Crystal
Output CML, HCSL, HSTL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, SSTL
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 3:4
Differential - Input:Output Yes/Yes
Frequency - Max 350MHz
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.98V, 2.25V ~ 2.75V, 2.97V ~ 3.63V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package 24-QFN (4x4)
Ethernet, Fibre Channel, PCI Express (PCIe), Telecom Clock Generator IC 350MHz 1 Output 24-QFN (4x4)