FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
SI5345B-B03475-GM
  • Manufacturer: Skyworks Solutions Inc.
  • Product NO: SI5345B-B03475-GM
  • Package: 64-VFQFN Exposed Pad
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6028
  • Bulk purchase price:
  • Description: Clock Multiplier, Jitter Attenuator IC 350MHz 1 64-VFQFN Exposed Pad
Series -
Package Tray
Product Status Obsolete
Type Clock Multiplier, Jitter Attenuator
PLL Yes
Input LVCMOS, Crystal
Output CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 4:10
Differential - Input:Output Yes/Yes
Frequency - Max 350MHz
Divider/Multiplier Yes/No
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.47V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 64-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package 64-QFN (9x9)
Base Product Number SI5345
Clock Multiplier, Jitter Attenuator IC 350MHz 1 64-VFQFN Exposed Pad