FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
SI5348B-E14347-GM
  • Manufacturer: Skyworks Solutions Inc.
  • Product NO: SI5348B-E14347-GM
  • Package: 64-VFQFN Exposed Pad
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 2279
  • Bulk purchase price:
  • Description: Clock Synchronizer IC 350MHz 1 64-VFQFN Exposed Pad
Parameters
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Series DSPLL®
Package Tray
Product Status Active
Type Clock Synchronizer
PLL Yes
Input Clock, Crystal, LVCMOS
Output CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 5:7
Differential - Input:Output Yes/Yes
Frequency - Max 350MHz
Divider/Multiplier Yes/No
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 64-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package 64-QFN (9x9)
Clock Synchronizer IC 350MHz 1 64-VFQFN Exposed Pad