FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
SI5350A-B11829-GTR
  • Manufacturer: Skyworks Solutions Inc.
  • Product NO: SI5350A-B11829-GTR
  • Package: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 2243
  • Bulk purchase price:
  • Description: Clock Generator IC 200MHz 1 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Parameters
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Clock Generator
PLL Yes
Input Clock, Crystal
Output HCSL, LVCMOS
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:3
Differential - Input:Output No/No
Frequency - Max 200MHz
Divider/Multiplier Yes/No
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V, 2.25V ~ 2.75V, 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package 10-MSOP
Clock Generator IC 200MHz 1 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)