Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
SN64BCT757DWRE4
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • Product NO: SN64BCT757DWRE4
  • Package: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 1488
  • Bulk purchase price:
  • Description: Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Open Collector Output 20-SOIC
Parameters
Manufacturer Texas Instruments
Series 64BCT
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at /
Logic Type Buffer, Non-Inverting
Number of Elements 2
Number of Bits per Element 4
Input Type -
Output Type Open Collector
Current - Output High, Low -, 64mA
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)