FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
SN74LVC1G32DRYR
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • Product NO: SN74LVC1G32DRYR
  • Package: 6-UFDFN
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 4
  • Bulk purchase price:
  • Description: OR Gate IC 1 Channel 6-SON (1.45x1)
Parameters
Manufacturer Texas Instruments
Series 74LVC
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Logic Type OR Gate
Number of Circuits 1
Number of Inputs 2
Features -
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Current - Quiescent (Max) 10 µA
Current - Output High, Low 32mA, 32mA
Input Logic Level - Low 0.7V ~ 0.8V
Input Logic Level - High 1.7V ~ 2V
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature -40°C ~ 125°C