Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
ST50V10100
  • Manufacturer: STMicroelectronics
  • Product NO: ST50V10100
  • Package: M243
  • Stock: 6661
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 18dB 100W M243
Parameters
Mfr STMicroelectronics
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency -
Gain 18dB
Current Rating (Amps) 18A
Noise Figure -
Power - Output 100W
Voltage - Rated 110 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case M243
Supplier Device Package M243
Base Product Number ST50
RF Mosfet 18dB 100W M243