Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
STAC1011-350
  • Manufacturer: STMicroelectronics
  • Product NO: STAC1011-350
  • Package: STAC265B
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 4
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 36 V 150 mA 1.03GHz ~ 1.09GHz 15dB 350W STAC265B
Parameters
Mfr STMicroelectronics
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Frequency 1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain 15dB
Voltage - Test 36 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 150 mA
Power - Output 350W
Voltage - Rated 80 V