FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
STAC1011-500
  • Manufacturer: STMicroelectronics
  • Product NO: STAC1011-500
  • Package: STAC780-4F
  • Stock: 8102
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 200 mA 700MHz ~ 1.2GHz 16dB 500W STAC780-4F
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration N-Channel
Frequency 700MHz ~ 1.2GHz
Gain 16dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 1µA
Noise Figure -
Current - Test 200 mA
Power - Output 500W
Voltage - Rated 110 V