FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
STAC1214-350
  • Manufacturer: STMicroelectronics
  • Product NO: STAC1214-350
  • Package: STAC780-4F
  • Stock: 2542
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 30 mA 1.2GHz ~ 1.4GHz 14dB 350W STAC780-4F
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS (Dual), Common Source
Configuration 2 N-Channel
Frequency 1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain 14dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 1µA
Noise Figure -
Current - Test 30 mA
Power - Output 350W
Voltage - Rated 115 V