Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
SY10EL57ZC
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Product NO: SY10EL57ZC
  • Package: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 2631
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer 4 x 2:1 16-SOIC
Parameters
Series 10EL
Package Bulk
Product Status Discontinued at /
Type Multiplexer
Circuit 4 x 2:1
Independent Circuits 1
Current - Output High, Low -
Voltage Supply Source Dual Supply
Voltage - Supply 4.2V ~ 5.7V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)