Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
THC7984-17
  • Manufacturer: THine Solutions, Inc.
  • Product NO: THC7984-17
  • Package: 80-LQFP
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6723
  • Bulk purchase price:
  • Description: 10 Bit Analog to tal Converter 3 Input 3 80-LQFP (14x14)
Parameters
Mfr THine Solutions, Inc.
Series THine®
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Number of Bits 10
Sampling Rate (Per Second) 170M
Number of Inputs 3
Input Type Differential
Data Interface Parallel
Configuration PGA-ADC
Ratio - S/H:ADC -
Number of A/D Converters 3
Architecture -
Reference Type Internal
Voltage - Supply, Analog 1.7V ~ 1.9V
Voltage - Supply, Digital 1.7V ~ 1.9V
Features PGA
Operating Temperature 0°C ~ 70°C