Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
TL7770-12CDWG4
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • Product NO: TL7770-12CDWG4
  • Package: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 8029
  • Bulk purchase price:
  • Description: Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel 16-SOIC
Parameters
Manufacturer Texas Instruments
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Digi-Key Programmable Not Verified
Type Multi-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored 2
Voltage - Threshold 12V, Adj
Output Open Drain or Open Collector
Reset Active High/Active Low
Reset Timeout 270ns Typical Propagation Delay
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)