Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
TN0200K-T1-E3
  • Manufacturer: Vishay Siliconix
  • Product NO: TN0200K-T1-E3
  • Package: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 9057
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 20 V 730mA (Ta) Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
Parameters
Mfr Vishay Siliconix
Series -
Package Cut Tape (CT)
Product Status Obsolete
FET Type N-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 20 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 730mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 400mOhm @ 600mA, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 50µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 2 nC @ 4.5 V
FET Feature -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Base Product Number TN0200
N-Channel 20 V 730mA (Ta) Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)