FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
TPH4R50ANH1,LQ
  • Manufacturer: Toshiba Semiconductor and Storage
  • Product NO: TPH4R50ANH1,LQ
  • Package: 8-PowerTDFN
  • Stock: 8
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 100 V 92A (Tc) 800mW (Ta) Surface Mount 8-SOP Advance (5x5.75)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 92A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.5mOhm @ 46A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 58 nC @ 10 V
Vgs (Max) ±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5200 pF @ 50 V
FET Feature -
Power Dissipation (Max) 800mW (Ta)
Operating Temperature 150°C
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 8-SOP Advance (5x5.75)
Package / Case 8-PowerTDFN
N-Channel 100 V 92A (Tc) 800mW (Ta) Surface Mount 8-SOP Advance (5x5.75)