Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
UF28100V
  • Manufacturer: MACOM Technology Solutions
  • Product NO: UF28100V
  • Package: 8L-FLG
  • Stock: 4361
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 600 mA 100MHz ~ 500MHz 10dB 100W 8L-FLG
Parameters
Mfr MACOM Technology Solutions
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology N-Channel
Configuration N-Channel
Frequency 100MHz ~ 500MHz
Gain 10dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 12A
Noise Figure -
Current - Test 600 mA
Power - Output 100W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case 8L-FLG
Supplier Device Package 8L-FLG
Base Product Number UF28100
RF Mosfet 28 V 600 mA 100MHz ~ 500MHz 10dB 100W 8L-FLG