Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
UF3C065080B3
  • Manufacturer: Qorvo
  • Product NO: UF3C065080B3
  • Package: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 15
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 650 V 25A (Tc) Surface Mount TO-263 (D2Pak)
Parameters
Mfr Qorvo
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
FET Type N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 25A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) -
Vgs (Max) ±25V
FET Feature -
Power Dissipation (Max) -
Operating Temperature -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package TO-263 (D2Pak)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Base Product Number UF3C065080
N-Channel 650 V 25A (Tc) Surface Mount TO-263 (D2Pak)