Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
VNH3ASP30-E
  • Manufacturer: STMicroelectronics
  • Product NO: VNH3ASP30-E
  • Package: 30-MPSO, MultiPowerSO
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6361
  • Bulk purchase price:
  • Description: Motor Driver Power MOSFET PWM MultiPowerSO-30
Parameters
Series STripFET™, VIPower™
Package Tube
Product Status Discontinued at /
Motor Type - Stepper -
Motor Type - AC, DC Brushed DC
Function Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage
Output Configuration Half Bridge (2)
Interface PWM
Technology Power MOSFET
Step Resolution -
Applications Automotive
Current - Output 30A
Voltage - Supply 5.5V ~ 16V
Voltage - Load 5.5V ~ 16V
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)