FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
VNH3SP30-E
  • Manufacturer: STMicroelectronics
  • Product NO: VNH3SP30-E
  • Package: 30-PowerSOP (0.630", 16.00mm Width)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 9983
  • Bulk purchase price:
  • Description: Motor Driver Power MOSFET Parallel, PWM MultiPowerSO-30
Applications Automotive
Current - Output 30A
Voltage - Supply 5.5V ~ 36V
Voltage - Load 5.5V ~ 36V
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 30-PowerSOP (0.630", 16.00mm Width)