Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
VQ3001P-E3
  • Manufacturer: Vishay Siliconix
  • Product NO: VQ3001P-E3
  • Package: -
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 3099
  • Bulk purchase price:
  • Description: Mosfet Array 30V 850mA, 600mA 2W
Parameters
Mfr Vishay Siliconix
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Configuration 2 N and 2 P-Channel
FET Feature -
Drain to Source Voltage (Vdss) 30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 850mA, 600mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1Ohm @ 1A, 12V
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs -
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 110pF @ 15V
Power - Max 2W
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case -
Supplier Device Package -
Base Product Number VQ3001
Mosfet Array 30V 850mA, 600mA 2W