Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
WP28007025
  • Manufacturer: WAVEPIA.,Co.Ltd
  • Product NO: WP28007025
  • Package: Die
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 65
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 100 mA 7GHz 17dB 25W Die
Parameters
Mfr WAVEPIA.,Co.Ltd
Series -
Package Box
Product Status Active
Technology GaN HEMT
Frequency 7GHz
Gain 17dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 800mA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 25W
Voltage - Rated 28 V
Package / Case Die
Supplier Device Package Die
RF Mosfet 28 V 100 mA 7GHz 17dB 25W Die