FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
WP28020015
  • Manufacturer: WAVEPIA.,Co.Ltd
  • Product NO: WP28020015
  • Package: Die
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 35
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 300 mA 15GHz 10dB 15W Die
Technology GaN HEMT
Frequency 15GHz
Gain 10dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 880mA
Noise Figure -
Current - Test 300 mA
Power - Output 15W
Voltage - Rated 28 V
Package / Case Die
Supplier Device Package Die
RF Mosfet 28 V 300 mA 15GHz 10dB 15W Die