FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
WP2806015UH
  • Manufacturer: WAVEPIA.,Co.Ltd
  • Product NO: WP2806015UH
  • Package: 360BH
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 12
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 150 mA 6GHz 11.6dB 8W 360BH
Technology GaN HEMT
Frequency 6GHz
Gain 11.6dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 150 mA
Power - Output 8W
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Package / Case 360BH
Supplier Device Package 360BH
RF Mosfet 28 V 150 mA 6GHz 11.6dB 8W 360BH