FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
WP2806045UH
  • Manufacturer: WAVEPIA.,Co.Ltd
  • Product NO: WP2806045UH
  • Package: Module
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 12
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 410 mA 5GHz 6.56dB 60W
Technology GaN HEMT
Frequency 5GHz
Gain 6.56dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 410 mA
Power - Output 60W
Voltage - Rated 160 V
Package / Case Module
Supplier Device Package -
RF Mosfet 28 V 410 mA 5GHz 6.56dB 60W