Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
WP48007025
  • Manufacturer: WAVEPIA.,Co.Ltd
  • Product NO: WP48007025
  • Package: Die
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 35
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 48 V 250 mA 8GHz 12dB 30W Die
Parameters
Mfr WAVEPIA.,Co.Ltd
Series -
Package Box
Product Status Active
Technology GaN HEMT
Frequency 8GHz
Gain 12dB
Voltage - Test 48 V
Current Rating (Amps) 800mA
Noise Figure -
Current - Test 250 mA
Power - Output 30W
Voltage - Rated 48 V
Package / Case Die
Supplier Device Package Die
RF Mosfet 48 V 250 mA 8GHz 12dB 30W Die