Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
WP4806025UH
  • Manufacturer: WAVEPIA.,Co.Ltd
  • Product NO: WP4806025UH
  • Package: 360BH
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 14
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 48 V 100 mA 5GHz 18.9dB 25W 360BH
Parameters
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 25W
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Package / Case 360BH
Supplier Device Package 360BH
Mfr WAVEPIA.,Co.Ltd
Series -
Package Box
Product Status Active
Technology GaN HEMT
Frequency 5GHz
Gain 18.9dB
Voltage - Test 48 V
Current Rating (Amps) -
RF Mosfet 48 V 100 mA 5GHz 18.9dB 25W 360BH