Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
ZW10500-04
  • Manufacturer: Yangjie Technology
  • Product NO: ZW10500-04
  • Package: DO-200AB, B-PUK
  • Stock: 12
  • Bulk purchase price:
  • Description: Diode 400 V 10500A Clamp On
Parameters
Mfr Yangjie Technology
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Current - Average Rectified (Io) 10500A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.05 V @ 5000 A
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 mA @ 400 V
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Clamp On
Package / Case DO-200AB, B-PUK
Supplier Device Package -
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 180°C
Diode 400 V 10500A Clamp On