FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
AZ23C3V9
  • Manufacturer: Yangjie Technology
  • Product NO: AZ23C3V9
  • Package: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 300
  • Bulk purchase price:
  • Description: Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 3.9 V 300 mW ±5.13% SOT-23
Parameters
Mfr Yangjie Technology
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Tolerance ±5.13%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package SOT-23
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 3.9 V 300 mW ±5.13% SOT-23