FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
AZ23C5V1
  • Manufacturer: Yangjie Technology
  • Product NO: AZ23C5V1
  • Bulk purchase price:
  • Description: Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 5.1 V 300 mW ±5.88% SOT-23
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Tolerance ±5.88%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package SOT-23
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 5.1 V 300 mW ±5.88% SOT-23