FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
AZ23C5V6
  • Manufacturer: Yangjie Technology
  • Product NO: AZ23C5V6
  • Bulk purchase price:
  • Description: Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 5.6 V 300 mW ±7.14% SOT-23
Parameters
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Tolerance ±7.14%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Product Status Active
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 5.6 V 300 mW ±7.14% SOT-23