Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
DZ23C4V3
  • Manufacturer: Yangjie Technology
  • Product NO: DZ23C4V3
  • Package: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Stock: 300
  • Bulk purchase price:
  • Description: Zener Diode Array 1 Pair Common Cathode 4.3 V 300 mW ±5% SOT-23
Parameters
Mfr Yangjie Technology
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package SOT-23
Zener Diode Array 1 Pair Common Cathode 4.3 V 300 mW ±5% SOT-23